Mesačný archív: apríl 2018


BKŠ Turnaj 2018/04 – výsledky

Výsledky aprílového turnaja BK Šamorín (34 účastníkov):

DVOJHRA: 1.Grosiar, 2.Garaj, 3.Halas a Meixner, 5.Jelluš, 6.Zehnálek, 7.Čech, 8.Luštík T., 9.Nemčovičová, 10.Kvaššay, 11.Gschweng, 12.Gruľa, 13.Vrabec, 14.Štipák A, 15.Račák S., 16.Račák R., 17.Sýkora, 18.Borgula J., 19.Streharska A., 20.Bielčik, 21.Minárik
MIX: 1.Halas+Blahová, 2.Kuna+Streharska A., 3.Kuhn+Kuhnová, 4,-5.Putnoky+Nemčovičová, 4,-5.Vančík+Vančíková, 6.Bodnár+Kurucová, 7.Bielčik+Procházková, 8.Turnovec+Turnovcová
ŠTVORHRA MUŽI: 1.Putnoky+Kuhn, 2.Halas+Bielčik, 3.Bodnár+Turnovec, 4.Bilic+Kuna
ŠTVORHRA ŽENY: 1.Blahová+Procházková, 2.Nemčovičová+Kuhnová, 3.Streharska+Turnovcová, 4.Vančíková+Kurucová

Účastníci  |  Detailné výsledky  |  Kompletná fotogaléria


Šamorín piaty na školských majstrovstvách SR

V Liptovskom Mikuláši sa konali bedmintonové Majstrovstvá Slovenska žiakov stredných škôl za účasti 8 dvoj/troj-členných družstiev (po jednom z každého kraja Slovenska).
Trnavský kraj reprezentovali žiaci Gymnázia M.R.Štefánika Šamorín (a zároveň hráči nášho klubu): Dominik BORIS a Jakub BORGULA.
V silnej konkurencii po náročných a tesných súbojoch obsadili pekné 5. miesto!
Významne tak vylepšili výsledky Trnavského kraja z predchádzajúcich dvoch ročníkov, keď náš kraj skončil vždy posledný.

VÝSLEDKY V ZÁKLADNEJ SKUPINE:
Šamorín – Levice 3:0 … zápasy: Boris 2:0, Borgula 2:0, 4hra 2:1
Šamorín – B.Bystrica 0:3 … zápasy: Boris 0:2, Borgula 0:2, 4hra 0:2
Šamorín – Prešov 1:2 … zápasy: Boris 1:2 (22:24,24:22,15:21), Borgula 2:0, 4hra 0:2

VÝSLEDOK SÚBOJA O KONEČNÉ 5. MIESTO:
Šamorín – Bratislava 2:1 … zápasy: Boris 0:2, Borgula 2:0, 4hra 2:1 (16:21,21:19,21:19)

HERNÝ SYSTÉM:
Proti každému súperovi sa hrali 3 zápasy – každý na 2 víťazné sety do 21 s nastavením.
Najprv hral prvý nasadený hráč (u nás Dominik Boris) proti jednotke súpera, potom druhý nasadený hráč (u nás Jakub Borgula) proti dvojke súpera a nakoniec sa hrala štvorhra.

KVALITA ZÚČASTNENÝCH HRÁČOV:
O kvalite súťaže svedčí to, že zo 17 zúčastnených stredoškolákov je 11 registrovaných v Slovenskom Zväze Bedmintonu s nasledovnou úspešnosťou v poslednej uzavretej sezóne 2017:
*A. Antoška (B. Bystrica) … 1. v U17/U19, 13. v DOS
*E. Bartoš (B. Bystrica) … 2. v U17/U19, 20. v DOS
B. Mravec (Loko Košice) … 7. v U17, 37. v DOS
R. Sabovčík (KBC Košice) … 4. v U19, 38. v DOS
*A. Chudíc (DBK Bratislava) … 13. v U19, 54. v DOS
O. Kožár (BK Trenčín) … 27. v U19, 148. v DOS
M. Orság (BK Trenčín) … 44. v U19, 108. v DOS
L. Turčina (KBŠ Dolný Kubín) … 51. v U19, 229. v DOS
D. Boris (BK Šamorín) … 48. v U19, 210. v DOS
J. Borgula (BK Šamorín) … 24. v U15
*S. Ferenc (BC Prešov) … 33. v U17
Pozn.: hráči s hviezdičkou hrali v zápasoch proti Šamorínskym hráčom.
Kompletná fotogaléria