BKŠ Turnaj 2020/01

Výsledky januárového turnaja (31 účastníkov):

Zmiešaná DVOJHRA:

1. GROSIAR Ľubomír, 2. BORIS Dominik, GAJDOŠ Filip, 3. BORGULA Jakub, KIČÍN Milan, KUNA Pavel, POPLUHÁR Dominik, 8. GSCHWENG Daniel, 9. DROPPA Matúš, 10. DANEK Radoslav, 11. LUŠTÍK Radoslav, 12. SÝKORA Miroslav, 13. TÁBORSKÝ Ladislav, 14. STRAKA Tomáš, 15. BIELČIK Roland 

Zmiešaná ŠTVORHRA:

1. Piešťanské Kobry (KALIŠ Marek + PIEŠŤANSKÁ Broňa), 2. M&M (KIČÍN Milan + GAJDOŠECHOVÁ Mária), 3. Strefa (STREHARSKI Viktor + DO ANH Tuan), 4. Bajkeri (HOLÚBEK Juraj + PERUŇSKÁ Drahotína), 5. Beď-ass (HNÁT Juraj + FÄRBER Judy), 6. Hotshots (SOMOROVSKÝ Marek + FERENCOVÁ Jana), 7. Ropáci (BILIC Marián + VANČÍKOVÁ Jiřina), 8. Búchači (KRIŽAN Martin + KRIŽANOVÁ Antónia), 9. Ferero (BIELČIK Roland + TUČÁNI František) 

Účastníci  |  Kompletná fotogaléria  |  Detailné výsledky: DVOJHRA + ŠTVORHRA


Podpor náš klub cez iWatt

Začali sme makať s mobilnou aplikáciou iWatt, vďaka ktorej môžeme do rozpočtu klubu získať financie od sponzorov slovenského športu.

Pomôž nám v tom aj ty (nemusíš byť člen klubu) – stačí svoje nachodené / nabehané / vybicyklované / nalyžované kilometre (v prípade majiteľov inteligentných hodiniek resp. náramkov aj energiu z bedmintonu alebo iného indoor športu) vymieňať v mobilnej aplikácii iWatt za body následne prevedené na náš klub.

Stiahni si mobilnú aplikáciu iWatt a zaregistruj si svoje konto s využitím nášho klubového promokódu: 44EFW5

Všetko podstatné (vrátane linkov na aplikáciu) nájdeš na stránke:

www.bedmintonsamorin.sk/iwatt


BKŠ Turnaj nováčikov 2019/12

Bedmintonový klub Šamorín dnes usporiadal prvý interný turnaj nováčikov (hráčov všetkých vekových kategórií trénujúcich v našom klube od septembra 2019).

Turnaj mal 9 účastníkov (až na jednu výnimku všetko deti od 8 do 15 rokov) rôznych výkonnostných úrovní čomu bol prispôsobený aj hrací systém.

Víťazom sa stal 11 ročný Filip KUNA (syn dlhoročného hráča nášho klubu).

Kompletná fotogaléria  |  Detailné výsledky


Súboje s Pezinkom 2019/11

PEZINOKŠAMORÍN 74:54

V odvetnom súboji lokálnych bedmintonových líg Pezinka a Šamorína zvíťazili domáci Pezinčania v pomere 74:54 a po minulomesačnej remíze 64:64 sa celý jesenný dvojsúboj skončil 138:118 pre Pezinok.
Najúspešnejšími individuálnymi hráčmi oboch družstiev boli Peter GRIČ a Jakub BORGULA

Zostava Šamorína (v zátvorke počet získaných bodov z max 16):

Borgula (15), Boris (12), Halas (12), Giertl (6), Štipák (3), Sýkora (3), Bielčik (2), Bilic (1)

Detailné výsledky | Kompletná fotogaléria


Slovenská IV. liga 2019/11

V poslednom kole sezóny IV. ligy sme v domácom prostredí (v Dunajskej Lužnej) uhrali nasledovné výsledky:

BK Šamorín - Trenčín D ... 7:1
BK Šamorín - Žilina B .... 4:4

V poslednom zápase sezóny proti Žiline sme hrali bez našej mužskej jednotky, ktorá dala možnosť hrať dvojhru nášmu najmladšiemu (16-ročnému) hráčovi aj na úkor straty víťazstva, ktoré by nás v konečnej tabuľke posunulo o 2 miesta vyššie.

Detailnejšie výsledky sú dostupné na stránke Slovenská Bedmintonová liga


Dominik Boris najúspešnejší slovenský bedmintonista na univerzitnom svetovom šampionáte

V Chorvátskej PULE sa tento týždeň koná 5. univerzitný svetový šampionát (WIUC), na ktorom sa v bedmintonových súťažiach zúčastnilo 9 hráčov z dvoch slovenských univerzít:
➡ Ekonomická Univerzita Bratislava (EUBA) … 1 hráčka + 4 hráči (vrátane Dominika Borisa z klubu BK Šamorín)
➡ Univerzita Komenského Bratislava (UKBA) … 2 hráčky + 2 hráči (vrátane Martina Stolárika z klubu BPR Bratislava)

Výsledky slovenských hráčov:

✅ MIX
V súťaži s 22 pármi nastúpili za Slovensko dva páry z UKBA a jeden pár z EUBA a všetky vypadli v prvom resp. druhom kole vyraďovacej súťaže.

✅ DVOJHRA ŽIEN
V súťaži s 25 ženami nastúpili všetky 3 slovenské hráčky. Zo základných skupín (mali 4 resp. 5 účastníčok) postúpila do vyraďovacich bojov len Ema Pelachová z UKBA, ktorá potom v prvom kole vyraďovacej časti prehrala s Belgickou hráčkou.

✅ DVOJHRA MUŽOV
V súťaži s 36 mužmi nastúpilo všetkých 6 slovenských hračov. Zo štvorčlenných základných skupín do vyraďovacích bojov z nich postúpil len DOMINIK BORIS (EUBA/BK Šamorín), ktorý potom prešiel prvým vyraďovacím kolom a zastavila ho až osemfinálová prehra 0:2 (8:15, 12:15) s Belgičan Dupontom.
Dominik celkovo obsadil 9. miesto a vypadnutím až v piatom kole súťaže sa stal najúspešnejším slovenským bedmintonovým účastníkom tohoto svetového šampionátu.

Dominikovi gratulujeme k úspešnej reprezentácii Slovenska, Ekonomickej Univerzity a Bedmintonového klubu Šamorín.


BKŠ Turnaj 2019/11

Výsledky novembrového turnaja (32 účastníkov):

Zmiešaná DVOJHRA:

1. BUTAŠ David, 2. ŠMIDOVIČ Marek, 3. HALAS Radoslav, 4. TOKOŠ Juraj, 5. STOLÁRIK Martin, 6. GSCHWENG Daniel, 7. MÓDER Ladislav, 8. ŠTIPÁK Adam, 9. KUNA Pavel, 10. SÝKORA Miroslav, 11. RAČÁK Samuel, 12. VRABEC Ján, 13. BIELČIK Roland, 14. ŠTIPÁK Krištof, 15. POPLUHÁR Dominik, 16. RAČÁK Radoslav, 17. GRUĽA Marek

Zmiešaná ŠTVORHRA:

1. Forza Team (ONDROVIČ Tomáš + BUTAŠ Dávid)
2. HAPRO (HALAS Radoslav + PROCHÁZKOVÁ Nela)
3. Miesiči (KRIŽAN Martin + SALAYOVÁ Janka)
4. ROSI (BIELČIK Roland + VUONG Simon)
5. Beď-ass (HNÁT Juraj + FÄRBER Judy)
6. Forever Young (KUHN Ivan + BILIC Marián)
7. Black-Grip (HORČIČÁK Peter + ŠABÍKOVÁ Lenka)
8. Štipos (ŠTIPÁK Adam + ŠTIPÁK Krištof)
9. Krčmárovci (KRČMÁR Matej + KRČMÁROVÁ Bára)
10. Ferovci (TURNOVEC František + TURNOVCOVÁ Jana)

Účastníci  |  Kompletná fotogaléria  |  Detailné výsledky: DVOJHRA + ŠTVORHRA

https://photos.app.goo.gl/pJCiNoSzYX7j4sz99

https://photos.app.goo.gl/72ASDaPvpMMskJYZA

https://photos.app.goo.gl/CmVWR5Lqg9hGtBpKA


Súboje s Pezinkom 2019/10

ŠAMORÍNPEZINOK 64:64

V pravidelnom súboji lokálnych bedmintonových líg v prvom jesennom súboji uhralo v Dunajskej Lužnej družstvo Šamorína s družstvom Pezinka remízu 64:64.
V neskutočne vyrovnanom súboji, v ktorom hralo po 8 hráćov v každom družstve každý s každým na dva sety do 15 z celkového počtu 128 setov vyhralo každé družstvo presne polovicu.
Putovný pohár podľa pravidiel súboja v prípade remízy zostáva v držaní predchádzajúceho víťaza, ktorým je Pezinok.
Najúspešnejšími individuálnymi hráčmi oboch družstiev sa stali Dominik BORIS a Juraj TOKOŠ.
Odveta v Pezinku je na programe 30.11.2019.

Zostava Šamorína (v zátvorke počet získaných bodov z max 16):

Dominik BORIS (14), Jakub BORGULA (13), Roman MEIXNER (11), Radoslav HALAS (10), Bohuš NEMČOVIČ (9), Roman GIERTL (4), Palo KUNA (2), Radoslav LUŠTÍK (1)

Detailné výsledky | Fotogaléria


BKŠ Turnaj 2019/10

Októbrového turnaja BK Šamorín sa zúčastnilo 17 účastníkov, ktorí hrali len dvojhru kedže štvorhra sa pre malý počet prihlásených dvojíc nehrala.

Absolútnym víťazom sa stal jediný junior v súťaži – 16 ročný Jakub Borgula, ktorý síce získal rovnaký počet bodov ako druhý Ľubo Grosiar ale vzájomný zápas vyhral Jakub 2:0.

Vo vyhodnotení veľmi vyrovnanej súťaže boli udelené 2 zlaté, 1 strieborná a 6 bronzových medailí.

Poradie v dvojhre:

1. BORGULA Jakub (U17), 1. GROSIAR Ľubomír,  2. MEIXNER Roman, 3. GAJDOŠ Filip, 3. GSCHWENG Daniel, 3. STOLÁRIK Martin, 3. RAČÁK Radoslav, 3. TOKOŠ Juraj, 3. ŠTIPÁK Adam, 10. HORČIČÁK Peter, 11. TÁBORSKÝ Ladislav, 12. POPLUHÁR Dominik, 13. LUŠTÍK Radoslav, 14. KUNA Pavel, 15. SLANČÍK Fabián, 16. BIELČIK Roland, 17. KOTLEBA Boris

Účastníci  |  Kompletná fotogaléria  |  Detailné výsledky: DVOJHRA


Slovenská IV. liga 2019/09

V prvom kole prelínacej časti IV. ligy sme v Bratislave uhrali nasledovné výsledky:

BK Šamorín - BPR Bratislava ....... 4:4
BK Šamorín - RSL Bratislava ....... 5:3
BK Šamorín - Spoje D Bratislava ... 5:3

Najúspešnejším hráčom družstva v tomto kole bol náš 16-ročný Jakub Borgula (na fotografii chýba) ktorý vyhral všetkých 6 svojich zápasov.


BKŠ Turnaj 2019/09

Výsledky septembrového turnaja (23 účastníkov):

Zmiešaná DVOJHRA:

1. BUTAŠ David, 2. GAJDOŠ Filip, 3. BORGULA Jakub, 4. KOTLEBA Boris, 5. LUŠTÍK Radoslav, 6. VRABEC Ján, 7. KUNA Pavel, 8. POPLUHÁR Dominik  

Zmiešaná ŠTVORHRA:

1. BUTAŠ David + BORGULA Jakub
2. KOTLEBA Boris + FAŠUNG Tomáš
3. KALIŠ Marek + MIKULÁŠOVÁ Mima
4. MIŠÍK Ján + KRIŽANOVÁ Antónia 
5. KUMAR Kundan + MOZOLA Jozef
6. HOLÚBEK Juraj + PERUŇSKÁ Drahotína
7. HALAS Radoslav + BLAHOVÁ Slávka
8. BILIC Marián + ŠTIPÁK Adam
9. BIELČIK Roland + STREHARSKI Alžbeta 

Účastníci  |  Kompletná fotogaléria  |  Výsledky