[Nezaradené]


Sme druhý najrýchlejší Šamorínsky športový klub

Na dnešnom 6. ročníku mestských bežeckých pretekov POMLÉRUN sa náš klub opäť zúčastnil aj oficiálnej súťaže o najrýchlejší Šamorínsky športový klub. Tak ako po minulé roky aj tento rok sme skončili na medailovom mieste – tentoraz ako DRUHÝ za nedostižnými triatlonistami.

VÝSLEDKY SÚŤAŽE KLUBOV (čas 3 najlepších bežcov klubu):

1. 3Klub Šamorín - triatlon .... 01:57:46
2. Bedmintonový klub Šamorín ... 02:36:29
3. Crossgym Šamorín

ČASY BEŽCOV NÁŠHO KLUBU (10 km trať):

Miroslav Sýkora ... 00:47:37
Radoslav Luštík ... 00:48:21
Silvia Baroková ... 01:00:31
Tibor Kovács ...... 01:02:39

Tento rok zo zdravotných dôvodov neštartovali najrýchlejši bežci nášho klubu z predchádzajúcich ročníkov: Dominik Boris a Roland Bielčik

Detailné výsledky a história súťaže | Fotogaléria


Šamorín piaty na školských majstrovstvách SR

V Liptovskom Mikuláši sa konali bedmintonové Majstrovstvá Slovenska žiakov stredných škôl za účasti 8 dvoj/troj-členných družstiev (po jednom z každého kraja Slovenska).
Trnavský kraj reprezentovali žiaci Gymnázia M.R.Štefánika Šamorín (a zároveň hráči nášho klubu): Dominik BORIS a Jakub BORGULA.
V silnej konkurencii po náročných a tesných súbojoch obsadili pekné 5. miesto!
Významne tak vylepšili výsledky Trnavského kraja z predchádzajúcich dvoch ročníkov, keď náš kraj skončil vždy posledný.

VÝSLEDKY V ZÁKLADNEJ SKUPINE:
Šamorín – Levice 3:0 … zápasy: Boris 2:0, Borgula 2:0, 4hra 2:1
Šamorín – B.Bystrica 0:3 … zápasy: Boris 0:2, Borgula 0:2, 4hra 0:2
Šamorín – Prešov 1:2 … zápasy: Boris 1:2 (22:24,24:22,15:21), Borgula 2:0, 4hra 0:2

VÝSLEDOK SÚBOJA O KONEČNÉ 5. MIESTO:
Šamorín – Bratislava 2:1 … zápasy: Boris 0:2, Borgula 2:0, 4hra 2:1 (16:21,21:19,21:19)

HERNÝ SYSTÉM:
Proti každému súperovi sa hrali 3 zápasy – každý na 2 víťazné sety do 21 s nastavením.
Najprv hral prvý nasadený hráč (u nás Dominik Boris) proti jednotke súpera, potom druhý nasadený hráč (u nás Jakub Borgula) proti dvojke súpera a nakoniec sa hrala štvorhra.

KVALITA ZÚČASTNENÝCH HRÁČOV:
O kvalite súťaže svedčí to, že zo 17 zúčastnených stredoškolákov je 11 registrovaných v Slovenskom Zväze Bedmintonu s nasledovnou úspešnosťou v poslednej uzavretej sezóne 2017:
*A. Antoška (B. Bystrica) … 1. v U17/U19, 13. v DOS
*E. Bartoš (B. Bystrica) … 2. v U17/U19, 20. v DOS
B. Mravec (Loko Košice) … 7. v U17, 37. v DOS
R. Sabovčík (KBC Košice) … 4. v U19, 38. v DOS
*A. Chudíc (DBK Bratislava) … 13. v U19, 54. v DOS
O. Kožár (BK Trenčín) … 27. v U19, 148. v DOS
M. Orság (BK Trenčín) … 44. v U19, 108. v DOS
L. Turčina (KBŠ Dolný Kubín) … 51. v U19, 229. v DOS
D. Boris (BK Šamorín) … 48. v U19, 210. v DOS
J. Borgula (BK Šamorín) … 24. v U15
*S. Ferenc (BC Prešov) … 33. v U17
Pozn.: hráči s hviezdičkou hrali v zápasoch proti Šamorínskym hráčom.
Kompletná fotogaléria


KAŠŠA+BOŠANSKÝ druhí na majstrovstvách kraja ZŠ

Odchovanci Šamorínskeho bedmintonu Jakub KAŠŠA a Erik BOŠANSKÝ reprezentujúci Šamorínsku Základnú školu Mateja Bela dnes v Piešťanoch na majstrovstvách Trnavského kraja v bedmintone pre základné školy obsadili druhé miesto.
Šamorínska dvojica po troch výhrach a jednej tesnej prehre (s favorizovanými domácimi) obsadila druhé miesto z 5 zúčastnených družstiev a len tesne jej ušiel postup do celoslovenského kola súťaže.

Výsledky Šamorínskeho družstva:

Šamorín - Vinohrady nad Váhom ... 3:0
Šamorín - Skalica ... 3:0
Šamorín - Trnava ... 3:0
Šamorín - Piešťany ... 1:2

BORIS+BORGULA stredoškolskými majstrami kraja

Odchovanci Šamorínskeho bedmintonu Dominik BORIS a Jakub BORGULA reprezentujúci Šamorínske Gymnázium Milana Rastislava Štefánika dnes v Piešťanoch suverénnym spôsobom vyhrali majstrovstvá Trnavského kraja v bedmintone pre stredné školy.
Šamorínska dvojica sa týmto víťazstvom nominovala do celoslovenského kola súťaže, ktoré sa uskutoční 10.4.-11.4. v Liptovskom Mikuláši za účasti 8 najlepších družstiev (víťazov jednotlivých krajov).

V tejto tradičnej stredoškolskej súťaži dvojčlenných družstiev sa vždy pri súboji dvoch škôl hrajú tri zápasy (na dva víťazné sety do 15): štvorhra a následne dve dvojhry.

Výsledky Šamorínskeho družstva:

Šamorín - Skalica  ... 3:0 (štvorhra 2:0, dvojhry 2:0 a 2:0)
Šamorín - Galanta  ... 3:0 (štvorhra 2:0, dvojhry 2:0 a 2:0)
Šamorín - Piešťany ... 3:0 (štvorhra 2:0, dvojhry 2:0 a 2:0)

Chlapcom gratulujeme a držíme palce na aprílových stredoškolských majstrovstvách Slovenska.

Fotogaléria


Grand Prix A U19 v Ilave

Na elitnom GP-A turnaji kategórie U19 náš klub zastupovali 17-ročný Ľubo VALACHOVIČ a 14-ročný Jakub BORGULA.

Vo DVOJHRE obaja vypadli v druhom kole turnaja s vysoko-nasadenými hráčmi a skončili na 17.-32. mieste za čo získavajú 200 bodov, ktoré ich v rebríčku U19 (Jakuba aj v U17) zaradia na približne 30. miesto.

V MIXE Jakub Borgula so spoluhráčkou vypadli v prvom kole a skončili na 17.-22. mieste za čo získal 310 bodov, ktoré ho v mixovom rebríčku U19 aj U17 zaradia na približne 30. miesto.

Odohraté zápasy vo dvojhre:
1. kolo: Ľubo VALACHOVIČ aj Jakub BORGULA mali voľný žreb
2. kolo: Jakub BORGULA – Tomáš Timko (17r., Zvolen, 6. nasadený, 9. v U19) 13:21, 15:21
Ľubo VALACHOVIČ – Rado Širák (16r., Trebišov, 3. nasadený, 6. v U19) 6:21, 9:21

Odohraté zápasy v mixe:
1. kolo: Jakub BORGULA + Simona Streharski (BPR Bratislava) – Peter Radoczi (14r., Košice, 11. v U17) + Terézia Kučová (14r., Ilava, 17. v U17) 17:21, 12:21


Grand Prix A Dospelí v Trenčíne

Na elitnom GP-A turnaji náš klub zastupoval 18-ročný Dominik BORIS.
Vypadol v druhom kole kvalifikácie po prehre 13:21 a 12:21 so 14-ročným Prešovčanom Borisom Karpjákom (minuloročný majster Slovenska v kategórii U15, momentálne 7. v U17).
Za konečné 41.-56. miesto získa do rebríčka 13 bodov a so súhrnným ziskom 14 bodov sa posunie na približne 50. miesto rebríčka dospelých.


Grand Prix Q U17 v Púchove

Šamorínski juniorskí zverenci trénera Putnokyho sa úspešne prezentovali na svojom prvom štarte na takejto súťaži:
Jakub KAŠŠA postúpil v dvojhre medzi 8 najlepších a nakoniec skončil na 7. mieste (prvom nepostupovom na Grand Prix A).
Tomáš LUŠTÍK vypadol v prvom kole dvojhry.
Obaja chlapci okrem toho vyhrali jeden zápas v mixe a vypadli až v druhom kole.
Chlapcom gratulujeme k prvým bodom do rebríčka!
Foto


JAKUB BORGULA na Majstrovstvách Slovenska

Mládežnícky reprezentant Šamorínskeho bedmintonu 14-ročný Jakub BORGULA sa tento víkend zúčastnil doteraz svojej najvýznamnejšej súťaže – Majstrovstiev Slovenska vekovej kategórie U15.
Súťaž sa konala v Košiciach za účasti najlepších 24 hráčov zväzového rebríčka danej vekovej kategórie. Jakub sa tam kvalifikoval z 24. miesta rebríčka ako posledný a dosiahol nasledovné výsledky:

DVOJHRA:
V prvom kole tesne prehral s 11-tym nasadeným Košičanom Ivankom 0:2 (19:21, 17:21). Celkovo skončil na 17.-24. mieste.

ŠTVORHRA:
V prvom kole so spoluhráčom Vojtekom (z Púchova) prehrali s dvojicou Dávid Butaš + Viktor Streharski (obaja z BPR Bratislava) 0:2 (11:21, 8:21). Celkovo skončili na 9.-14. mieste.

MIX:
V prvom kole so spoluhráčkou Lázárovou (z Rožňavy) vyhrali nad Košicko-Žilinskou dvojicou Mikuľák+Holienčíková 2:0 (22:20, 21:15) a v druhom kole prehrali s dvojicou Dávid Butaš + Simona Streharski (obaja z BPR Bratislava) 1:2 (21:18, 12:21, 12:21). Celkovo skončili na 9.-16. mieste z 23 dvojíc.

Jakub si účasťou na tomto vrcholnom podujatí upevnil 24. miesto v dvojhrovom rebríčku (pribudlo mu 435 bodov), v štvorhrovom rebríčku sa ziskom 375 bodov posunie zo štvrtej desiatky do tretej a v mixovom rebríčku sa ziskom 750 bodov posunie takisto zo štvrtej desiatky do tretej.

Jakubovi k jeho vystúpeniu na Majstrovstvách Slovenska gratulujeme!


JAKUB BORGULA na „GP A“ U15

Mládežnícky reprezentant Šamorínskeho bedmintonu 14-ročný Jakub BORGULA sa dnes zúčastnil doteraz svojej najvýznamnejšej súťaže – celoslovenského finále „GP A“ v Ilave s účasťou najlepších 24 hráčov vekovej kategórie U15.
V prvom kole porazil Púchovčana Vojteka 2:1 (21:10, 15:21, 21:15) a v druhom kole vypadol so 7. nasadeným Trenčanom Kajdom 0:2 (15:21, 10:21).
Postupom medzi najlepších 16 hráčov získal do slovenského bedmintonového U15 rebríčka 500 bodov (čo je podobný počet bodov ako doteraz získaných 516 bodov) a s celkovým ziskom 1016 bodov sa v rebríčku posunie z tretej desiatky medzi najlepších 25 hráčov.
V rámci turnaja si Jakub vyskúšal aj párové disciplíny:
– v chlapčenskej štvorhre spolu s Púchovčanom Vojtekom prehrali v prvom kole s Bratislavsko-Sliačskou dvojicou Gunda/Suchý 0:2 (19:21, 16:21)
– v mixoch spolu so Žilinčankou Holienčíkovou prehrali v prvom kole s Košicko-Púchovským párom Slosiarik/Michalková 0:2 (10:21, 16:21).
Jakubovi k jeho vystúpeniu na Ilavskom vrchole roka gratulujeme!


JAKUB BORGULA postupuje na „GP A“ U15

Veľká nádej Šamorínskeho bedmintonu 14-ročný Jakub BORGULA po nedávnych úspechoch na turnajoch nižšieho a stredného významu a prepracovaní sa do štvrtej desiatky celoslovenského bedmintonového rebríčka kategórie U15 dosiahol ďalší a zatiaľ svoj najväčší úspech:
V západoslovenskej kvalifikácii „GP Q“ kategórie U15 konanej dnes v Bratislavskej Dúbravke postúpil až do semifinále a svojim umiestnením (3.-4. miesto) sa spolu s ďalšími piatimi najúspešnejšími hráčmi turnaja kvalifikoval do celoslovenského finále „GP A“, ktoré sa bude konať 28.10.2017 v Prešove.
Právo štartu na tomto vyvrcholení sezóny má v danej vekovej kategórii každý rok len najlepších 24 hráčov.
Jakubovi gratulujeme a prajeme mu veľa úspechov o mesiac v Prešove.


Klubový kalendár 2017

Klubový kalendár bol doplnený o zbytok sezóny (september – december 2017). Poznámka: Odkaz na vždy aktuálnu verziu kalendára sa nachádza aj v pravom postrannom pruhu klubovej webstránky.

Vybrané termíny a rozlosovania:

MBL v Bratislave … 9.9.2017, 7.10.2017, ??.11.2017, 2.12.2017
Súboje s Pezinkom … 21.10.2017 (v Pezinku) a 9.12.2017 (v Dun. Lužnej)
Klubové turnaje … 23.9.2017, 14.10.2017, 11.11.20217, 16.12.2017
Slovenská IV. liga (skupina o 10.-18. miesto):
4.kolo – 17.09.2017 v Šuranoch Bánove:
   09:00 Šurany B – Bánov B
   11:00 Šamorín – Bánov B
   13:00 Šamorín – Šurany B
5.kolo – 05.11.2017 v Dúbravke BA:
   09:00 Šamorín – Filozof E
   11:00 Šamorín – Fénix C
   13:00 Šamorín – DBK B
6.kolo – 26.11.2017 v DUNAJSKEJ LUŽNEJ !!!:
   09:00 Šamorín – BK Nitra
   11:00 Šamorín – BENNI Nitra
   13:00 Šamorín – Trenčín D