[Nezaradené]


Jakub Borgula na Grand Prix A v Trenčíne

Posledný októbrový víkend sa v Trenčíne konal bedmintonový turnaj dospelých najvyššej kategórie Grand Prix A.
BK Šamorín na ňom zastupoval 19-ročný Jakub Borgula, ktorý dosiahol medzi dospelými svoj doteraz najlepší kariérny výsledok.
V turnaji jednotlivcov s 55 účastníkmi sa prebojoval medzi 32 najlepších a získal 200 bodov do celoslovenského SZBe rebríčka, v ktorom poskočil na 50-te miesto.
V piatkovej kvalifikácii najprv porazil Trenčana Čarnogurského 2:0 a potom Žilinčana Křeneka tiež 2:0.
V sobotňajšej hlavnej súťaži v šestnásť-finále prehral 0:2 s Košičanom Šmatlákom – štvrtým nasadeným hráčom a neskorším semifinalistom turnaja.
Jakubovi gratulujeme ku krásnemu výsledku a želáme veľa ďalších úspechov.

Kompletné výsledky turnaja


IV. liga 2020/2022: BK Šamorín skončil na 5. mieste

V poslednom kole IV. ligy družstiev bojoval v Bratislave reprezentačný tím nášho klubu v skupine o 4.-6. miesto ligy, po ktorom obsadil konečné 5. miesto.

Výsledky turnaja o 4.-6. miesto:
✅ BK Šamorín – Filozof BA … 2:6
✅ BK Šamorín – Piešťany … 8:0 kont.*
✅ Filozof BA – Piešťany … 8:0 kont.*

*Piešťany na turnaj nepricestovali

Detailné výsledky


Naši juniori na Bedmintonovej lige v Galante

Juniori BK Šamorín úspešne reprezentovali v 1. kole Bedmintonovej ligy v Galante.

V silnej konkurencii zmiešanej dvojhry (7 mužov/chlapcov a 3 ženy/dievčatá) si Sára ROHÁČOVÁ vybojovala krásne 3. miesto, Leonard PETRO skončil na 6. mieste a Timea GARČEKOVÁ skončila na 10. mieste (kedže turnaj nedohrala).

✅ Konečné poradie zmiešanej dvojhry:

   1. Dominik POPLUHÁR  / Galanta
   2. Karol MÓNOSI      / BA Dun. Lužná
   3. Sára ROHÁČOVÁ     / BK Šamorín
   ...
   8. Leonard PETRO     / BK Šamorín
   ...
   10. Timea GARČEKOVÁ  / BK Šamorín 

Detailné výsledky


Hráči BK Šamorín v marcovej „Naša liga“

V marcovom vydaní dvojhrového bedmintonového turnaja NAŠA LIGA organizovanom každomesačne na dvorcoch Slavia STU Bratislava sa darilo singlistom z nášho klubu.
Náš 18-ročný mladík Jakub BORGULA s obrovským náskokom vyhral, Ľubo GROSIAR a Dominik BORIS skončili na 7. resp. 8 mieste s 21 bodmi (len 2 body od medailového umiestnenia) a Rado LUŠTÍK skončil sedemnásty.

Výsledky dvojhrovej časti turnaja (18 hráčov):
✅ 1. Jakub BORGULA (BK Šamorín) … 34 bodov
✅ 2. Lubo JANKOVIČ … 24 bodov
✅ 3. Jaroslav ŠUVAJDA … 23 bodov

✅ 7. Ľubo GROSIAR (BK Šamorín) … 21 bodov
✅ 8. Dominik BORIS (BK Šamorín) … 21 bodov


✅ 17. Radoslav LUŠTÍK (BK Šamorín) … 10 bodov

Kompletné výsledky turnaja


Členský príspevok na rok 2022

V roku 2022 (rovnako ako v predchádzajúcom roku) udeľuje Bedmintonový klub Šamorín na členský príspevok 100% covid zľavu. Znamená to že výška členského príspevku na rok 2022 je (pre súčasných aj nových členov) 0 EUR a teda sa neplatí!

Súčasní členovia nemusia spraviť nič a budú mať klubové členstvo (pozor nie zväzové členstvo v SZBe !) predĺžené automaticky a bezplatne.

Noví záujemcovia o členstvo musia na dosiahnutie (pre tento rok ešte bezplatného) klubového členstva postupovať podľa pokynov na podstránke Klubové členstvo … teda zaslať vyplnenú a podpísanú prihlášku ideálne na e-mail klubu.


IV. liga: Ukončenie základnej časti

Dnešnými dohrávanými zápasmi v Dun. Lužnej bola ukončená základná časť Slovenskej Bedmintonovej IV. ligy.

Skupinu Juh vyhralo družstvo Benni Nitra a druhé miesto obsadilo družstvo BK Šamorín po mohutnom októbrovom finiši:

✅ BK Šamorín – Pohoda Trnava … 6:2

✅ BK Šamorín – DBK Bratislava C … 8:0

✅ BK Šamorín – Malinovo C … 7:1

✅ BK Šamorín – Malinovo B … 5:3

V decembrovej nadstavbovej časti ligy bude Nitra hrať o 1.-3. miesto, BK Šamorín o 4.-6. miesto celej IV. ligy …


IV. liga: ŠAMORÍN – MALINOVO 7:1 a 5:3

V dnešných posledných odložených zápasoch základnej časti IV. ligy BK Šamorín v Dunajskej Lužnej porazil obe družstvá Malinova:

✅ BK Šamorín – Malinovo C … 7:1

✅ BK Šamorín – Malinovo B … 5:3

Po základnej časti ligy skončil Šamorín na druhom mieste skupiny Juh a v decembrovej nadstavbovej časti bude hrať v skupine bojujúcej o konečné 4.-6. miesto celej IV. ligy.

Detailné výsledky

Zadný rad zľava: Bielčik, Borgula, Bilic, Vančíková, Halas, Blahová / Predný rad zľava: Grosiar, Nemčovičová, Procházková

IV. liga: TRNAVA – ŠAMORÍN 2:6

Po dlhej pandemickej prestávke pokračovala IV. bedmintonová liga ročník 2020/2021 tretím kolom, v ktorom družstvo BK Šamorín uspelo na pôde favorita skupiny v Trnave.

✅ Trnava – BK Šamorín … 2:6

Oba tímy zároveň vyhrali kontumačne 8:0 nad družstvom DBK Bratislava C, ktoré nepricestovalo.

Detailné výsledky

Zadný rad zľava: Bielčik, Bilic, Halas, Blahová, Vančíková / Predný rad zľava: Nemčovičová, Grosiar, Borgula

Bežecká súťaž Šamorínskych športových klubov

Členovia nášho klubu sa opäť zúčastnili na pravidelných májových Šamorínskych bežeckých pretekoch POMLÉRUN, v rámci ktorých sa každý rok behy na 10 km trati vyhodnocujú okrem individuálneho hodnotenia aj ako oficiálna súťaž Šamorínskych športových klubov.

Náš klub sa tento rok (rovnako ako pri všetkých našich predchádzajúcich účastiach) umiestnil medzi najlepšími tromi klubmi – tento rok sme skončili na druhom mieste za každoročne prvými triatlonistami.

Výsledky klubovej súťaže: https://drive.google.com/file/d/10hnmv7-5wwnjOa-udyE9x5kjDkIMZKF9


Úspešné vystúpenie Filipa Kunu

Filip Kuna – talentovaný 12-ročný hráč nášho klubu (zverenec trénera Tomáša Ondroviča) zakončil svoje prvé ťaženie na oficiálnych zväzových turnajoch veľkým úspechom keď tento víkend na turnaji GP-Q kategórie U13 v Púchove skončil na výbornom treťom mieste. Umiestnenie v prvej pätici tohto kvalifikačného turnaja mu vynieslo právo účasti na vrcholnom podujatí tejto vekovej kategórie: GP-A turnaji, na ktorom sa každý rok zúčastňuje 14 najlepších hráčov rebríčka + 5 kvalifikantov zo Západného Slovenska a 5 kvalifikantov z Východného Slovenska.

Filip výrazne poskočí v rebríčku hráčov kategórie U13. K doterajším 22 bodom z Popradu mu za úspech v Púchove pribudlo ďalších 52 bodov čo ho vynieslo na aktuálne 31. miesto rebríčka a po absolvovaní najbližšieho vrcholného GP-A turnaja (kde sa už len za účasť prideľuje 290 bodov) skončí prinajhoršom niekde nad dvadsiatym miestom celoslovenského rebríčka kategórie U13.

Filip sa na túto dôležitú kvalifikáciu pripravoval účasťou na dvoch septembrových turnajoch:

13.9. na turnaji GP-C v Poprade vybojoval pekné 9. miesto (a svojich prvých 22 bodov do rebríčka) keď v 5-člennej kvalifikačnej skupine skončil tretí s dvoma víťazstvami a dvoma prehrami (s neskoršími semifinalistami turnaja) a potom v bojoch o 9.-16. miesto vyhral všetky tri súboje.

18.9. na medzinárodnom turnaji Slovak Youth International U13 v Trenčíne podstúpil tvrdú skúšku keď v kvalifikačnej skupine odohral tri ťažké zápasy s Angličanom, Poliakom a Slovákom Kovaľom (7. hráč slovenského rebríčka). Všetky tri zápasy prehral aj keď dva z nich (s cudzincami) len pomerne tesne.

Ukázalo sa že skúsenosti, ktoré nabral v Poprade a Trenčíne mu pomohli k úspechu na GP-Q v Púchove.

Držíme mu palce na jeho nadchádzajúcom vystúpení na vrcholnom GP-A turnaji, ktoré sa malo v Púchove pôvodne konať 10.10.2020 ale vzhľadom na aktuálnu korona-situáciu je posunuté na neskôr.


Zrušené tréningy, podujatia a ligy

Všetky klubové tréningy v Šamoríne aj v Dunajskej Lužnej sú pre aktuálnu situáciu na Slovensku až do odvolania ZRUŠENÉ!

Ďalšie obmedzenia pre najbližšie obdobie:

  • zrušené sú aj všetky bedmintonové podujatia a ligy – vrátane Šamorínskej ligy a ostatných internetových líg ( bedminton-liga.sk )
  • postupne (oficiálne od pondelka 16.3.) sa uzatvára aj tenisovo-bedmintonové stredisko v Dunajskej Lužnej ( tbluzna.eu )

BKŠ Turnaj juniorov 2020/02

Na februárovom BK Šamorín turnaji juniorov sa zúčastnilo 12 hráčov vo veku 9 – 18 rokov z klubov BK Šamorín, BK Žitný ostrov a Gabčíkovo.

Celkové poradie:

1. BOŠANSKÝ Erik (2004) ....... BK Žitný ostrov
2. MANIAČEK Michal (2005) ..... BK Šamorín
3. KUNA Filip (2008) .......... BK Šamorín
3. HAJZOK Matej (2008) ........ BK Žitný ostrov
5. BIELČIKOVÁ Zuzana (2001) ... BK Šamorín
6. MANIAČEK Ján (2005) ........ BK Šamorín
7. BRÁZDILOVÁ Adelka (2009) ... BK Žitný ostrov
8. UJHÁZI Róbert (2004) ....... Gabčíkovo
9. NIKOLOV Aleksadar (2007) ... BK Šamorín
10. ŠIMÚN Matúš (2006) ........ BK Šamorín
11. SUROVIAK Michal (2011) .... BK Šamorín
12. SÁNDOROVÁ Réka (2008) ..... BK Šamorín 

Kompletná fotogaléria  |  Detailné výsledky


Podpor náš klub cez iWatt

Začali sme makať s mobilnou aplikáciou iWatt, vďaka ktorej môžeme do rozpočtu klubu získať financie od sponzorov slovenského športu.

Pomôž nám v tom aj ty (nemusíš byť člen klubu) – stačí svoje nachodené / nabehané / vybicyklované / nalyžované kilometre (v prípade majiteľov inteligentných hodiniek resp. náramkov aj energiu z bedmintonu alebo iného indoor športu) vymieňať v mobilnej aplikácii iWatt za body následne prevedené na náš klub.

Stiahni si mobilnú aplikáciu iWatt a zaregistruj si svoje konto s využitím nášho klubového promokódu: 44EFW5

Všetko podstatné (vrátane linkov na aplikáciu) nájdeš na stránke:

www.bedmintonsamorin.sk/iwatt