JAKUB BORGULA na Majstrovstvách Slovenska

Mládežnícky reprezentant Šamorínskeho bedmintonu 14-ročný Jakub BORGULA sa tento víkend zúčastnil doteraz svojej najvýznamnejšej súťaže – Majstrovstiev Slovenska vekovej kategórie U15.
Súťaž sa konala v Košiciach za účasti najlepších 24 hráčov zväzového rebríčka danej vekovej kategórie. Jakub sa tam kvalifikoval z 24. miesta rebríčka ako posledný a dosiahol nasledovné výsledky:

DVOJHRA:
V prvom kole tesne prehral s 11-tym nasadeným Košičanom Ivankom 0:2 (19:21, 17:21). Celkovo skončil na 17.-24. mieste.

ŠTVORHRA:
V prvom kole so spoluhráčom Vojtekom (z Púchova) prehrali s dvojicou Dávid Butaš + Viktor Streharski (obaja z BPR Bratislava) 0:2 (11:21, 8:21). Celkovo skončili na 9.-14. mieste.

MIX:
V prvom kole so spoluhráčkou Lázárovou (z Rožňavy) vyhrali nad Košicko-Žilinskou dvojicou Mikuľák+Holienčíková 2:0 (22:20, 21:15) a v druhom kole prehrali s dvojicou Dávid Butaš + Simona Streharski (obaja z BPR Bratislava) 1:2 (21:18, 12:21, 12:21). Celkovo skončili na 9.-16. mieste z 23 dvojíc.

Jakub si účasťou na tomto vrcholnom podujatí upevnil 24. miesto v dvojhrovom rebríčku (pribudlo mu 435 bodov), v štvorhrovom rebríčku sa ziskom 375 bodov posunie zo štvrtej desiatky do tretej a v mixovom rebríčku sa ziskom 750 bodov posunie takisto zo štvrtej desiatky do tretej.

Jakubovi k jeho vystúpeniu na Majstrovstvách Slovenska gratulujeme!