BKŠ Turnaj 2018/03 – výsledky

Výsledky marcového turnaja BK Šamorín (26 účastníkov):

DVOJHRA: 1.Grosiar, 2.Butaš, 3.Halas , 4.Meixner, 5.Jelluš, 6.Blecha, 7.Borgula, 8.Kiss, 9.Kašša, 10.Gschweng, 11.Horčičák, 12.Streharski S., 13.Putnoky, 14.Šmidovič, 15.Kvaššay, 16.Minárik, 17.Gruľa, 18.Luštík T., 19.Štipák, 20.Vrabec, 21.Luštík R., 22.Kuna, 23.Streharski A., 24.Sýkora, 25.Gyorog, 26.Procházka

Zoznam prihlásených účastníkov  |  Detailné výsledky  |  Kompletná fotogaléria


Slovenská IV. liga 2018/02 – výsledky

V 1. kole IV. ligy sme v Bratislave uhrali nasledovné výsledky:

BK Šamorín - RSL Bratislava ....... 4:4
BK Šamorín - DBK Bratislava 'B' ... 2:6 
BK Šamorín - DBK Bratislava 'C' ... 5:3

Zostava družstva aj so získanými zápasovými bodmi a zápasovou úspešnosťou: VÝHRY+PREHRY (+BODY do SZBe rebríčkov):

BORIS Dominik .......... 3.5 bodu .... dvojhry:  3V (30 b)    + štvorhry: 1V+2P (23 b)
MEIXNER Roman ............ 3 body .... dvojhry:  3V (45 b)    + štvorhry: 2P (8 b)
GROSIAR Ľubomír .......... 2 body .... dvojhry:  2V+1P (44 b)
HALAS Radoslav ........... 1 bod ..... štvorhry: 2V+1P (38 b) + mixy: 3P (12 b)
BLECHA Branislav ......... 1 bod ..... štvorhry: 2V+1P (38 b)
BIELČIK Roland ......... 0.5 bodu .... štvorhry: 1V (15 b)
NEMČOVIČOVÁ Daniela ...... 0 bodov ... dvojhry:  3P (12 b)    + mixy: 1P (4 b)
PROCHÁZKOVÁ Kornélia ..... 0 bodov ... štvorhry: 3P (12 b)    + mixy: 1P (4 b)
BLAHOVÁ Slávka ........... 0 bodov ... štvorhry: 3P (12 b)    + mixy: 1P (4 b)

Kompletná fotogaléria


BKŠ Turnaj 2018/02 – výsledky

Výsledky februárového turnaja BK Šamorín (25 účastníkov):

DVOJHRA: 1.Garaj, 2.Butaš, 3.Boris, 4.Grosiar, 5.Martinka, 6.Bartoš, 7.Meixner, 8.Nemčovič, 9.Šmidovič, 10.Luštík T., 11.Borgula J., 12.Borgula R., 13.Bilic, 14.Štipák K., 15.Valachovič st., 16.Luštík R., 17.Kvaššay, 18.Vrabec, 19.Kuna, 20.Valachovič ml., 21.Štipák A., 22.Adamovič, 23.Krchniak, 24.Nemčovičová, 25.Procházka

Zoznam prihlásených účastníkov  |  Detailné výsledky  |  Kompletná fotogaléria


KAŠŠA+BOŠANSKÝ druhí na majstrovstvách kraja ZŠ

Odchovanci Šamorínskeho bedmintonu Jakub KAŠŠA a Erik BOŠANSKÝ reprezentujúci Šamorínsku Základnú školu Mateja Bela dnes v Piešťanoch na majstrovstvách Trnavského kraja v bedmintone pre základné školy obsadili druhé miesto.
Šamorínska dvojica po troch výhrach a jednej tesnej prehre (s favorizovanými domácimi) obsadila druhé miesto z 5 zúčastnených družstiev a len tesne jej ušiel postup do celoslovenského kola súťaže.

Výsledky Šamorínskeho družstva:

Šamorín - Vinohrady nad Váhom ... 3:0
Šamorín - Skalica ... 3:0
Šamorín - Trnava ... 3:0
Šamorín - Piešťany ... 1:2

BORIS+BORGULA stredoškolskými majstrami kraja

Odchovanci Šamorínskeho bedmintonu Dominik BORIS a Jakub BORGULA reprezentujúci Šamorínske Gymnázium Milana Rastislava Štefánika dnes v Piešťanoch suverénnym spôsobom vyhrali majstrovstvá Trnavského kraja v bedmintone pre stredné školy.
Šamorínska dvojica sa týmto víťazstvom nominovala do celoslovenského kola súťaže, ktoré sa uskutoční 10.4.-11.4. v Liptovskom Mikuláši za účasti 8 najlepších družstiev (víťazov jednotlivých krajov).

V tejto tradičnej stredoškolskej súťaži dvojčlenných družstiev sa vždy pri súboji dvoch škôl hrajú tri zápasy (na dva víťazné sety do 15): štvorhra a následne dve dvojhry.

Výsledky Šamorínskeho družstva:

Šamorín - Skalica  ... 3:0 (štvorhra 2:0, dvojhry 2:0 a 2:0)
Šamorín - Galanta  ... 3:0 (štvorhra 2:0, dvojhry 2:0 a 2:0)
Šamorín - Piešťany ... 3:0 (štvorhra 2:0, dvojhry 2:0 a 2:0)

Chlapcom gratulujeme a držíme palce na aprílových stredoškolských majstrovstvách Slovenska.

Fotogaléria


Grand Prix A U19 v Ilave

Na elitnom GP-A turnaji kategórie U19 náš klub zastupovali 17-ročný Ľubo VALACHOVIČ a 14-ročný Jakub BORGULA.

Vo DVOJHRE obaja vypadli v druhom kole turnaja s vysoko-nasadenými hráčmi a skončili na 17.-32. mieste za čo získavajú 200 bodov, ktoré ich v rebríčku U19 (Jakuba aj v U17) zaradia na približne 30. miesto.

V MIXE Jakub Borgula so spoluhráčkou vypadli v prvom kole a skončili na 17.-22. mieste za čo získal 310 bodov, ktoré ho v mixovom rebríčku U19 aj U17 zaradia na približne 30. miesto.

Odohraté zápasy vo dvojhre:
1. kolo: Ľubo VALACHOVIČ aj Jakub BORGULA mali voľný žreb
2. kolo: Jakub BORGULA – Tomáš Timko (17r., Zvolen, 6. nasadený, 9. v U19) 13:21, 15:21
Ľubo VALACHOVIČ – Rado Širák (16r., Trebišov, 3. nasadený, 6. v U19) 6:21, 9:21

Odohraté zápasy v mixe:
1. kolo: Jakub BORGULA + Simona Streharski (BPR Bratislava) – Peter Radoczi (14r., Košice, 11. v U17) + Terézia Kučová (14r., Ilava, 17. v U17) 17:21, 12:21


Šamorínska liga 2018/01

Poradie najlepších v JANUÁROVOM kole (29 hráčov):

1.Meixner, 2.Halas, 3.Boris, 4.Borgula ml., 5.Putnoky, 6.-7. Gottgeisl, Bilic, 8.-11. Giertl, Blecha, Kašša, Borgula st. ...

Vylosovanie FEBRUÁROVÉHO kola (27 hráčov):

skupina A:  Bilic, Halas, Meixner, Boris, Gottgeisl
skupina B1: Borgula st., Borgula ml., Kuna, Giertl, Nemčovič
skupina B2: Putnoky, Sýkora, Blecha, Hrdlík, Kašša
skupina C1: Luštík, Horváth, Krchniak, Štipák A.
skupina C2: Valachovič st., Valachovič ml., Štipák K., Guláš
skupina C3: Kršák, Adamovič, Procházka, Goduľová

Zmeny v lige:

2018/02 ... GODUĽOVÁ Lenka ... prihlásenie sa do ligy
2018/01 ... BIELČIK Roland ... odhlásenie sa z ligy (krátkodobo zo zdravotných dôvodov)
2018/01 ... CSENKEY Ladislav ... odhlásenie sa z ligy (krátkodobo zo zdravotných dôvodovy)
2018/01 ... VANČÍKOVÁ Jiřina ... odhlásenie sa z ligy (krátkodobo zo zdravotných dôvodov)
2018/01 ... NEMČOVIČ Bohuš ... prihlásenie sa do ligy
2018/01 ... PROCHÁZKA Branislav ... prihlásenie sa do ligy
2018/01 ... GULÁŠ Robert ... prihlásenie sa do ligy (opätovné po viacmesačnej prestávke)
2017/12 ... ŠTIPÁK Krištof ... prihlásenie sa do ligy
2017/11 ... ŠTIPÁK Adam ... prihlásenie sa do ligy
2017/11 ... BOKOR Robert ... odhlásenie sa z ligy (dlhodobo zo zdravotných dôvodov)
2017/10 ... KAŠŠA Jakub ... prihlásenie sa do ligy
2017/09 ... PUTNOKY Pavol ... prihlásenie sa do ligy (opätovné po viacmesačnej prestávke)


AKTIVITY NAŠICH HRÁČOV V BRATISLAVSKÝCH LIGÁCH:
(viac…)


Slovenská IV. liga 2018

Dnes rano bol vydany rozpis a rozlosovanie zakladnej casti Slovenskej bedmintonovej IV. ligy sezony 2018.

ROZPIS LIGY:

IV. liga bude mat 20 druzstiev v dvoch skupinach (po 10 druzstiev):

JUHOZÁPAD: 6 Bratislavskych druzstiev (Spoje C, Filozof E, Fenix C, DBK B+C, RSL), Malinovo B+C, Trnava, Samorin
SEVEROVÝCHOD: Martin B, Ilava C, Puchov B, Trencin D+E, Benni Nitra, Banov A+B, N.Zamky, Surany B

Zmeny oproti minulej sezone (27 druzstiev): pribudla Trnava, do III. ligy postupili B.Bystrica B a Skalica, odhlasili sa Galanta, BK Nitra a 4 Bratislavske druzstva (BPR, SKbJ, RSL B, Filozof B)

Z kazdej 10-clennej skupiny postupi najlepsich 5 druzstiev do bojov o 1.-10. miesto (a dve miestenky do III. ligy), ktore sa budu hrat na jesen vramci nadstavbovej casti (4.-6. kolo), do ktorej sa nezapocitavaju vysledky zo zakladnej casti.

ROZLOSOVANIE LIGY:
Program nasho druzstva v zakladnej casti sutaze (1.-3. kolo):

1. kolo (18.02.) - organizator DBK (v Dubravke) / Samorin-RSL,     Samorin-DBK B,      Samorin-DBK C
2. kolo (25.03.) - organizator Malinovo (v BA?) / Samorin-Fenix C, Samorin-Spoje C,    Samorin-Filozof E
3. kolo (06.05.) - organizator Samorin (v D.L.) / Samorin-Trnava,  Samorin-Malinovo C, Samorin-Malinovo B 

NASA SUPISKA:
Nasa oficialna supiska (podla novych pravidiel musia byt hraci na supiske podla poradia v singlovom dospelackom rebricku k 31.12.2017):

MUZI: 1.Grosiar, 2.Meixner, 3.Halas, 4.Boris, 5.Bielcik, 6.Blecha + Bilic a nahradnik Borgula J.
ZENY: 1.Nemcovicova + Prochazkova, Blahova, Vancikova

V druzstve su vsetci tak ako sme minulu sezonu koncili + pre zakladnu cast ligy ako nahradnik (bude povolavany v pripade vypadku viacerych nasich singlistov) aj Jakub Borgula (ako U17 uz moze startovat aj za dospelych).

NASE CIELE:
Vzhladom na to ze mame dobre rozlosovanie, necestujeme daleko, jedno kolo hostime doma a postupuje 5 z 10 druzstiev:
skoncit v skupine najhorsie na piatom mieste co znamena postup do elitnej skupiny hrajucej o 1.-10. miesto (a o postup do vyssej ligy)!
V minulej sezone sme skoncili doteraz najlepsie – na 11. mieste z 27 druzstiev a v skupine o postup sme este nikdy nehrali.


Grand Prix A Dospelí v Trenčíne

Na elitnom GP-A turnaji náš klub zastupoval 18-ročný Dominik BORIS.
Vypadol v druhom kole kvalifikácie po prehre 13:21 a 12:21 so 14-ročným Prešovčanom Borisom Karpjákom (minuloročný majster Slovenska v kategórii U15, momentálne 7. v U17).
Za konečné 41.-56. miesto získa do rebríčka 13 bodov a so súhrnným ziskom 14 bodov sa posunie na približne 50. miesto rebríčka dospelých.


Grand Prix Q U17 v Púchove

Šamorínski juniorskí zverenci trénera Putnokyho sa úspešne prezentovali na svojom prvom štarte na takejto súťaži:
Jakub KAŠŠA postúpil v dvojhre medzi 8 najlepších a nakoniec skončil na 7. mieste (prvom nepostupovom na Grand Prix A).
Tomáš LUŠTÍK vypadol v prvom kole dvojhry.
Obaja chlapci okrem toho vyhrali jeden zápas v mixe a vypadli až v druhom kole.
Chlapcom gratulujeme k prvým bodom do rebríčka!
Foto