iWatt


Čo je iWatt

V roku 2019 vznikol slovenský startup iWatt, ktorého cieľom je priniesť viac financií do slovenského športu a umožniť sponzorom transparentne rozdeľovať svoje prostriedky prostredníctvom ľudí, ktorí sa aktívne hýbu a záleží im na rozvoji športu na Slovensku.

Základným princípom iWattu je výmena pohybových aktivít (denne uchovávaných v inteligentných hodinkách, náramkoch a telefónoch) za virtuálne body, tzv. iWatty, ktorými je možné okrem iného dopomôcť svojmu športovému klubu získavať pravidelne (až 4x ročne) priamu finančnú odmenu od sponzorov.

V prvej fáze projektu je sponzorom spoločnosť innogy Slovensko ale očakáva sa že sa pridajú aj ďalšie spoločnosti. Bežne sa v jednom štvrť-ročnom kole rozdelí 20 000 € medzi cca 50 najaktívnejších klubov*.

* Počet odmenených klubov závisí od poradia a umiestnenia väčších / stredných / menších klubov v rebríčku pretože odmena (200 – 4 000 €) je závislá od veľkosti klubu (je 20 € na každého registrovaného člena klubu).


Registrácia účtu

Nainštaluj si mobilnú aplikáciu: iWatt pre Android | iWatt pre iOS

Zaregistruj sa (vytvor si svoj iWatt účet) v aplikácii alebo na stránke www.iwatt.sk a pri registrácii zadaj KLUBOVÝ PROMOKÓD*:

44EFW5

* Zadanie KLUBOVÉHO PROMOKÓDU pri registrácii prinesie klubu priamych 500 iWattov a novému užívateľovi oalších 500 – 600 iWattov. Ak všetky svoje iWatty daruje klubu tak každá registrácia môže klubu priniesť až 1000 – 1100 iWattov.

* Užívateľ si môže registrovať aj viac účtov ale na každú registráciu potrebuje funkčnú e-mailovú adresu, cez ktorú sa registrácia jednorazovo overuje.

* Užívateľ, ktorý neplánuje aktívne získavať iWatty športovaním a chce len jednorazovo podporiť klub založením účtu (s využitím klubového promokódu) si nemusí inštalovať žiadne mobilné aplikácie a postačí mu webstránka www.iwatt.sk.


Zbieranie iWattov a ich darovanie klubu

Začni trackovať svoj pohyb (beh, bajk, chôdza, bedminton …) a premeň ho na iWatty cez centrálnu aplikáciu Google FIT pre Android alebo Apple Health Kit pre iOS. V prípade trackovania pohybových aktivít do iných aplikácií (Strava, Garmin Connect, Runkeeper …) je potrebné si ich najprv jednorazovo prepojiť na jednu z vyššie uvedených centrálnych aplikácií podľa návodov z tejto stránky.

Po dokončení akejkoľvek aktivity je potrebné ju do mobilnej aplikácie iWatt načítať pomocou jej funkcie Synchronizovať (je na druhej stránke Výkon) čím sa aktivita načíta z centrálnej aplikácie a skonvertuje na desiatky iWattov.

Získané iWatty je vhodné čo najskôr (kým z nich vybíjaním neubudne) darovať klubu cez iWatt stránku nášho klubu, ku ktorej sa v mobilnej aplikácii iWatt možno dostať pomocou jej funkcie Podporiť kluby (je na tretej záložke Obchod) a vyhľadaním klubu „Bedmintonový klub Šamorín“. Na stránku je možné pristúpiť aj priamo z webu.


Sledovanie stavu súťaže

zoradenie je podľa parametra „Karma“ (= celkový počet získaných bodov / oficiálny počet členov klubu v registri ministerstva) čo zabezpečuje spravodlivé súperenie malých aj veľkých klubov v jednej spoločnej súťaži


… stránka obsahuje tiež online informácie o umiestnení nášho klubu v aktuálnom kole a o výške najnovších (posledných štyroch) transakcií od darcov


Detailnejšie informácie k prebiehajúcemu 3. kolu:

  • 3. kolo končí 25.3.2020
  • náš klub v ňom má veľkú šancu získať odmenu presne 460 EUR (výška odmeny je závislá od počtu registrovaných členov a bude rovnaká bez ohľadu na presné umiestnenie nad čiarou)
  • na získanie odmeny je potrebné po skončení kola byť nad čiarou oddeľujúcou odmeňované a neodmeňované kluby … podľa veľkostí kľubov nad čiarou bude odmenený vopred neznámy počet klubov (v 2. kole to bolo 42 klubov ale bežne to môže byť cca 30 – 60 klubov).

Stav nášho klubového iWatt konta k 1.1.2020 (s kompletným prehľadom transakcií):


Dodatočné informácie o systéme iWatt


Reklamný poster